Drought Summer Grass Sprinkler  - Mrs_G / Pixabay

Automatická kapénková závlaha – lehce naprogramovatelná

Automatizace a kontrola zavlažování v domácích systémech umožňuje nejen zavlažování podle našeho časového rozvrhu nebo daného denního počasí buď lokálně, nebo i řízené na větší vzdálenost. Příkladně kapénková závlaha lze jednoduše naprogramovat dle hodin, dní, ročního období, ba dokonce ji aktivujete podle informací meteorologickým kanálem z vašeho smartphonu. Automatický zavlažovací systém je zhusta používán v rodinných domcích a zahradách, obecních společných veřejných plochách, je to velký krok vpřed s ohledem na všechna kritéria ekologizace a vitality moderní zahrady.

Automatické zavlažování – součásti

Automatické zavlažovací systémy mají následující součásti. Automatické zavlažování: Programátor-regulátor- dává příkazy podle nastavených pokynů (stanovený den a hodiny od kdy do kdy) dává příkazy k otevření či zavření magnetickým ventilům. Solenoidové ventily pracují podle příkazu regulátora. Kabely zabezpečující elektrický obvod mez komponenty, pokud se ukládají do země nutno je chránit chráničkou před vlhkostí. Krabice, v rámech jsou elektroventilytrubky, hadice vyrobené z PE ne PVC a jiné fitinky, tlakový reduktor, zavlažovací emitory, různé druhy rozstřikovačů a kapkovačů, snímače-senzory deště a půdní vlhkosti.

Zavlažování trávníku – jednoduše a rychle

Stejně jako účinek rosy, tak nejlepší čas na zavlažování trávníku je vždy za úsvitu. Tak, když slunce stoupne, trávník už má okamžitě potřebnou vodu. Přestože je za normálních okolností déšť padá za soumraku, nedoporučujeme uměle zavlažovat na trávníku, protože jej necháme vlhký v chladnějších hodinách. Je to právě okamžik, kdy houby jej napadnou a navíc rostliny neabsorbují dobře přijatou vodu. Zavlažování by se mělo vyhnout plnému slunci v poledne v létě, protože můžeme spálit jemné listy trávníku, zvětšujícím se účinkem samotných kapiček. Také v tomto případě je spousta vody zbytečná, protože se přímo odpařuje.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *