Kvalitní srubové domy

Dokonalý domov na klíč zajistí dřevěné sruby

Dřevěné sruby a domy vůbec byly vždy poptávané a je zcela přirozené, že tyto moderní stavby jsou velmi odlišné od těch, které byly ve vzdálené minulosti běžné. Je to také vysvětleno nejen jejich přirozeným vzhledem, ale zejména vynikajícími vlastnostmi, kterých není zrovna málo. Ovšem je to zcela individuální. Každému se líbí něco jiného a ten, kdo souhlasí s kvalitním bydlením ve srubu nemusí vůbec sympatizovat s luxusním bydlením v třípokojovém bytě s terasou a vyhlídkou na Prahu.

Co můžeme se stavbou srubu očekávat?

V současné době jsou dřevěné budovy a sruby stále velmi populární a to zejména pro velký výběr stavebních materiálů, které lze použít k budování těchto spolehlivých, dřevěných a trvanlivých domů. Investoři také oceňují sruby, protože na jejich výstavba zabere velmi málo času a všechny nezbytné etapy práce nelze považovat za příliš komplikované. Odpadají tady také tzv.mokré stavební práce, které jsou u zděné stavby běžné. Realizace takové výstavby srubů je také možná prakticky celoročně, takže se můžeme stěhovat do vlastního již za několik týdnů. Výhodou také určitě je jejich nízká pořizovací cena, která jistě všechny zájemce o srubový dům potěší.

Naši předkové stavěli dřevěné domy vlastníma rukama, ačkoli práce není zrovna jednoduchou záležitostí. Dnes máme k dispozici nejen odborné pracovní týmy, které ví, jak svou práci dělat dobře a zodpovědně, ale také moderní techniku, bez které se stavba srubu bohužel neobejde. přece jen těžké dřevěné klády sami rukama neuzvedneme.

Jaký zvolit materiál

Pro stavbu srubového domu na klíč se nejčastěji používají jehličnaté dřeviny. Nejoblíbenější jsou borovice a smrk. Tyto materiály jsou nejen šetrné k životnímu prostředí, ale mají vynikající tepelně izolační vlastnosti. Navíc dřevo je obnovitelný materiál, stavba je tedy ekologická a pokud to rozpočet dovolí, můžete si vytvořit dům například z olše, dubu nebo modřínu. Tyto materiály stojí mnohem víc než smrk nebo borovice, ale jejich vzhled a výkon ospravedlňují vysoké ceny. Co se týká dřeva jako materiálu, tak všichni jistě víme, že tento stavební prvek je znám již od nepaměti. Stavěli se nejen lidské příbytky, ale i hospodářská stavení a interiérové vybavení. Dnes je dřevo velmi žádaným materiálem, který má dokonalou strukturu, nádherně voní a je velmi příjemné na dotyk.

Profesionální firma

Jistěže máme dnes možnost postavit si takový dům sami. je to ale trochu riskantní a velmi náročné. Na trhu v současné době existuje spoustu stavebních firem, které se zabývají i realizací dřevěných srubových domů. Jejich zkušenosti jsou mnohaleté a nabízejí nejen výstavbu domu od A až po Z, ale také odborné poradenství, pomohou s volbou vhodného materiálu i pozemku. Nicméně můžeme se naučit mnoho nových a zajímavých skutečností. Současně vzhled každého srubu závisí tedy převážně na dovednostech stavitelů a řezbářů, kteří pracují se dřevem pro realizaci domu. Starobylý a jednoduchý způsob realizace každého srubu umožní získat spolehlivý a odolný dům z dřevěných klád, které bude doslova mistrovským dílem krásy, monumentality a jedinečnosti.

Ochrana a správná péče

I takový srubový dům potřebuje ochranu a údržbu. Je třeba jej naimpregnovat speciálním nátěrem nebo lazurou, o jejichž vhodnosti se můžeme poradit s odborníky. Pokud má dům dobrý základ, správnou údržbu a je postavený podle pravidel, může stát více než sto let.

Kvalitní srubové domy
Dokonalý domov na klíč zajistí dřevěné sruby

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *