Jednoduché tipy pro udržení zdravých vlasů – šampón je naprostý základ

Je důležité najít šampón, který odpovídá potřebám vašich vlasů. Máte-li kudrnaté vlasy, pořiďte si šampon určený speciálně pro ně. Máte-li vlasy suché, podívejte se po hydratačním šamponu. A takto obdobně pro váš typ vlasů. Dnešní nabídka obsahuje šampony pro všechny možné druhy vlasů, takže vybírat jistě nebudete dlouho.

Myjte si vlasy správným způsobem a správným šamponem

I přes dobře známou větu na každém šamponu „vytvořte bohatou pěnu, opláchněte a poté postup opakujte“ nemusíte vždy vlasy mýt dvakrát. Jistě poznáte sama, kolik umytí vašim vlasům stačí. Mnohem důležitější, než vlasy mýt dvakrát, je mýt je důkladně. To samé platí pro to, jak často si vlasy myjete. Ideální je mýt je podle potřeby, ale maximálně jednou za dva dny.

Vlasy si takto stačí vytvořit své přírodní oleje. Vlasy myjte jemně a mnohem více se soustřeďte na masáž pokožky hlavy než na drhnutí samotných vlasů.

Jednoduché tipy pro udržení zdravých vlasů
Jednoduché tipy pro udržení zdravých vlasů

Šampón a kondicionér je naprostý základ

Kondicionér je nejlepším přítelem šamponu a tím pádem i vašich vlasů. Mnohem důležitější než mýt vlasů několikrát za sebou je používat po každém umytí kondicionér. Šampon je základ, o kterém není debat, ale měly byste si zvyknout, zařadit do tohoto základu i kondicionér. Kondicionér pomáhá vlasu udržet hydratované a hydratované vlasy jsou zdravé vlasy.

Inspirace na bydlení:  Chcete vypadat a cítit se lépe? Přečtěte si toto

Kondicionér používejte především na délku vlasů, protože o kořínky a vlasy u nich se postarají právě vlasy sami. Pro větší hydrataci a péči používejte jednou týdně masku nebo vlasový zábal.

Kvalitní šampón je jen začátek
Kvalitní šampón je jen začátek

Češte vlasy jemně

Vlasy jsou nejzranitelnější právě, když jsou mokré, takže na to berte ohled. Pro česání mokrých vlasů je vhodný například Tangle Teezer. Mokré vlasy jednoduše učešte, aby během sušení nedocházelo k zacuchání a kartáčujte je až suché.

Pozor na teplo

Teplo, které vydávají fény na vlasy a žehličky na vlasy mohou být pro vlasy tvrdým oříškem. Zvlášť jste-li zvyklé je používat pravidelně. Některé vlasové produkty jsou navrženy tak, aby pomáhali vašim vlasům zotavit se z tepelného stylingu rychleji.

Před použitím fénu nezapomeňte vlasy nejdříve pořádně vysušit ručníkem. Jednak bude fénování snazší a jednak snížíte čas, po který bude na vlasy teplo působit. Když vlasy sušíte, mějte fén stále v pohybu, aby nedocházelo k přehřívání vlasů na jednom místě.

Při používání kulmy nebo žehličky dbejte na to, abyste měly nastavenu nejmenší možnou teplotu pro vytvoření požadovaného účesu.

Zdravé a krásné vlasy jsou vizitkou každé ženy

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *