Roof Sky House Home Architecture

Kdy je vhodné použít pro vaši stavbu vazníkovou střechu?

Žádný dům se neobejde bez střechy, která má především chránit obyvatele budovy i samotnou stavbu. Během stavby se musí zvolit vhodný druh zastřešení. Než dojde k položení střešní krytiny, je nutné učinit rozhodnutí, zda se přiklonit ke klasickému krovu, nebo k vazníkové konstrukci.

Šetrnější vazníkový krov

Správné rozhodnutí jistě udělá odborník, který zváží konkrétní situaci a navrhne ideální řešení. Střešní vazníky se objevily během minulého století, ale již si prošly svým specifickým vývojem. Obecně se klasický krov používá pro domy s podkrovními byty, ale i zde se najde řešení vazníků, které je sice komplikovanější, ale existuje.

Vazníky se spíše volí na budovy bez půdních a podkrovních prostor, například pro haly, supermarkety a bungalovy. Vazníkový krov je šetrnější k domu, celkově se uspoří materiál, což se pochopitelně odrazí ve finančním vydání. Jde o časově nenáročné řešení. Celá konstrukce se zhotoví v hale a dopravuje se na požadované místo již v hotovém stavu.

Inspirace na bydlení:  Stylové nerezové komíny se pyšní mnoha výhodami

Na následnou montáž stačí maximálně jeden den. Nestane se, že by něco nesedlo, protože se využívají počítačové programy, aby vše dokonale ladilo. V porovnání s klasickým krovem méně váží, proto tolik nezatěžuje základ budovy.

Druhy a výhody vazníků

Dřevěné vazníky se vyrábějí z menšího množství řeziva, jedná se až o úsporu padesáti procent v porovnání s klasickými vázanými krovy. Vazníky tvoří pásové a mezipásové pruty, které spojují styčníky.

V sortimentu objevíte typy sbíjené klasicky hřebíky, ale také modernější příhradové varianty, které se spojují styčníkovými deskami a prolisovanými trny. Jde o pevnější a efektivnější způsob realizace, navíc i zdařilejší po estetické stránce.

Vazníkový krov je moderním a úsporným řešením, v současnosti vyhovuje jakýmkoliv tvarům budov. Mezi nevýhody patří, že vytvářejí místo podkroví jenom úložný prostor.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *