Magnetiční rybáři a magnet fishing – jak na lov bez udice?


Dá se vyrazit na fishing i bez udice? Ano, ale na ten magnetický. Místo ryb lovíte poklady, což může být ještě zajímavější než čekat na kapra. Magnet fishing je novodobá zábava k vodě. Nepotřebujete ani žádné návnady. Podívejte se, jaká výbava je na magnetický lov potřeba.

Výbava na magnet fishing

Na magnetický lov toho moc nepotřebujete. Stačí vlastně jen dvě základní věci a pár méně důležitých:

1) Magnet na magnetic fishing

Silný zapouzdřený magnet z neodymu během lovu odvede nejvíc práce. Tedy ve vašich rukách. Magnety na magnet fishing mívají magnetickou sílu od 130 kg až do pár tisíc kilogramů!

Pro začátky zcela vyhovuje například oboustranný magnet pro lovce pokladů F300 s magnetickou silou 2 × 310 kg. Magnet může mít oka přišroubovaná na boku nebo na horní straně. Dá se tak použít pro tažení po dně i pro klasické spouštění třeba u hráze.

2) Pevné lano z PES

Pro magnetický lov je dobré mít pevné lano. To vám zaručí, že o magnet ani případné nálezy nepřijdete. Pořiďte takové, které se osvědčilo i jachtařům pro napínání plachet.

Lana pro magnetický lov mívají nosnost 355 či 550 kg i více. Například 30 metrové lano s nosností 355 kg pořídíte v ceně už od 9 Kč za metr. To je skoro za hubičku.

Pro uvázání k magnetu použijte pevný uzel, například dračí smyčku či jiný vhodný uzel pro magnet fishing.

3) Doplňková výbava pro lovce pokladů

Hodí se vám rovněž kbelík na úlovky a mokré lano, gel na ruce a hlavně rukavice. Taky něco na fotografování. Magnet po návratu domů opláchněte čistou vodou a lano nechte uschnout. Lano může klidně zůstat k magnetu přivázané.

Jak magnetem lovit poklady

Teď to nejdůležitější – jaký zvolit postup lovu? Jsou dva až tři.

Technika lovu ze břehu z jednoho místa

Stojíte na břehu rybníka či řeky. V jedné ruce máte silný magnet, ve druhé lano, které je k oku magnetu přivázané. Vhoďte magnet pár metrů do vody před sebe. Pomalu táhněte po dně směrem k sobě. Nakonec magnet z vody vytáhněte a zkontrolujte, zda se k němu něco přicvaklo. Nic? Nevadí, postup opakujte.

Technika lovu posunem po břehu

Další způsobem lovu pokladů je, že magnet vhodíte do vody a pak jdete po břehu a magnet táhnete po dně podél břehu. Tento postup se dá použít i při lovu magnetem z mostu nebo mola.

Technika lovu spouštěním

Asi poslední běžnou možností je, že magnet spustíte na laně do staré studny nebo například z jednoho místa na mostě. Pro tento případ je lepší uvázat magnet k oku, které je k němu přišroubované shora, ne z boku.

Jaké poklady můžete z vody vytáhnout?

Vylovit se vám asi nejčastěji povede staré rezavé dráty, kusy jízdních kol, kamen, spotřebičů. Vytažené předměty zpět do vody nevhazujte, to by bylo proti etice magnetického rybáře. Vyhoďte je do odpadu.

Možná časem vylovíte třeba i utopené jízdní kolo, koloběžku, moped. Anebo během magnet fishingu najdete střelnou zbraň či munici. To ale raději hned ohlaste na Policii ČR. Pyrotechnik místo zajístí a nález odborně zlikviduje.

Další tipy a rady pro magnet fishing najdete na webu Magnet-fishing.cz (s pomlčkou uprostřed).

Hodně štěstí při lovu pokladů!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *