Boats Canal Port Waterway Gondolas  - Camera-man / Pixabay

Nechte se okouzlit krásami Itálie

Překrásná země jižní Evropy, do které obvykle míříme za mořem, teplem, památkami, přírodou, dobrým jídlem, vínem, módou či vášnivými muži. Itálie má zkrátka každému co nabídnout a kdo ji navštíví, bude na ni jistě vzpomínat s hřejivým pocitem u srdce. Zde je pár postřehů o této Bohem políbené zemi.

Tento pozoruhodný stát je ideální pro ty, co hledají odpočinek a zároveň se nechtějí nudit. Ať jste milovníkem prosluněných pláží, historických památek, jídla nebo zimních sportů, na své si určitě přijdete. Lidé jsou tu neuvěřitelně otevření a komunikativní, obvykle mluví velmi nahlas. To je pro nás Středoevropany hodně nezvyklé. Nicméně jejich neutuchající temperament nenechá nikoho v klidu. Italové milují svoji rodinu a přátele, proto jsou neustále v kontaktu, živě mezi sebou debatují, vše o sobě vědí, nesnaží se věci skrývat a více si pomáhají.

Building Tower Dome Coast River - IdaT / Pixabay
IdaT / Pixab

Velkou kapitolou je italská kuchyně

Jídlo je tu skutečně výborné, vždyť italské pokrmy jsou proslulé po celém světě. Příprava jídel obvykle nezabere mnoho času, základem jsou prvotřídní suroviny, olivový olej a perfektně sladěný cit pro ochucení jídla. Vše musí být připravováno s láskou a pokud možno pro co největší počet strávníků u stolu. Stolování v kruhu rodiny a přátel je pro Italy skoro tak typické, jako fastfoody pro Ameriku. Téměř v každém italském filmu bychom našli scénu z pravé rodinné večeře, kde se členové rodiny při jídle nechávají strhnout do vášnivých debat, přičemž občas neváhají po sobě hodit i nějaké to šťavnaté rajčátko naplněné bazalkou, aby tak dali volný průchod svým emocím.

Italové se umějí užít volný čas

Podobně jako u většiny jižních národů, i zde život plyne tak trochu pomaleji a více v klidu. Mimo velkých měst, kde to pulzuje neustále, menší městečka a přímořské oblasti ožívají až po odpočinkové siestě, kolem deváté hodiny večer. Otevírají se nejen obchody, ale i restaurace, cukrárny, bary, aby poskytly svým hostům dobré pochutnání na tenké pizze s mozarellou a osvěžení pravým silným espresem v miniaturním šálku.

Inspirace na bydlení:  Proč si vybrat kvalitní svetr a jak o něj správně pečovat?

Na rozdíl od jiných národů Italové příliš neholdují alkoholu. Snad je to dáno i jeho nulovou tolerancí při řízení a vysokými tresty. Tento svébytný národ má mnohem sladší neřest než popíjení lihovin a tou je pojídání hříšně dobré zmrzliny. Ač to není na jejich drobných a štíhlých postavách vidět, dopřávají si tuto chladivou pochoutku i několikrát za den. Potěšením je pak sledovat starší italské muže v barech, s jakou chutí dolují lžičkami poslední sladká sousta ze dna skleněných pohárů, přičemž ještě stihnout hlasitě komentovat fotbalové utkání italské ligy. V tu chvíli si cizinec uvědomí, do jak příjemné země přicestoval.

Italové umí být vášniví

A jsou tito horkokrevní chlapíci skutečně takovými svůdníky jak se traduje? Hodně žen, které sem zavítaly, by jistě souhlasilo. Výlet do Itálie je zaručený lék na nízké sebevědomí či na zahojení jizev po rozchodu s partnerem.

Stačí se trochu upravit, nasadit vlídný úsměv a vyrazit na promenádu. Věřte, že daleko nedojdete, když za sebou uslyšíte první troubení klaksonů, hlasité pozdravy a na zádech ucítíte uhrančivé pohledy tmavých očí. Pokud navíc máte světlé vlasy, mohou vás začít doslova pronásledovat. Italové neváhají zaparkovat auto či skútr těsně před rušnou křižovatkou, jen aby se s vámi seznámili nebo vám jen řekli, jak jste krásná.

Bridge Gondola Painting Watercolor - Camera-man / Pixabay
Camera-man / Pixabay

Tak co víc si chcete přát? Jejich nejčastější první “balící” větou k vám je, jestli si nedáte cigaretu. Pak už je jen na vás, jestli přijměte pozvání na kávu a dále potom jak daleko jste ochotné nechat svého snědého, temperamentního společníka zajít. Myslím, že v této věci je to stejné jako všude jinde na světě, můžete se krutě spálit, nebo taky potkat lásku na celý život. Co takhle nechat volný průchod myšlenkám, nebylo by to nádherné…

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *