Výběr deky a polštáře má svá pravidla


Také znáváte přísloví, které říká, že „Jak si kdo ustele, tak si lehne?“ Je to tak – naše babičky opravdu nemluvily do větru. A když si lehnete špatně, mohou vás po probuzení bolet záda nebo třeba krční páteř.

A co s tím? Rozhodně nikdy nekupujte deky a polštáře na tržištích či ve výprodejových akcích supermarketů. Tady si totiž nikdy nemůžete být jistí jejich kvalitou.

Když polštář, tak anatomický

Jestliže na výše uvedené problémy trpíte často, určitě není od věci se porozhlédnout po specializovaném sortimentu do ložnice. Anatomické polštáře jsou tvarovány podle lidského těla a poskytují nám tak oporu přesně v místech, kde to nejvíce potřebujeme. Předcházejí zalomení hlavy (a tím mnohdy i chrápání) a vůbec se o naši páteř jako takovou skvěle starají.

A pokud je oblečete do slušivého povlaku, nikdo nepozná, že máte místo tradičního polštáře o něco specializovanější podložku hlavy. A co vzít pří výběru v potaz? Zejména polohu, v níž nejčastěji spíte, dále pak i váš zdravotní stav a samozřejmě i materiály, jež byly při výrobě použity.

Duté vlákno pro alergiky

Pokud se obáváte alergizujícího prachu a roztočů nebo dbáte na vysokou hygienu v ložnici, bude pro vás jako stvořené zejména duté vlákno. Je lehké, prodyšné a hypoalergenní. Neslehává se, jako jiné použité výplně a bez potíží snese i pobyt v pračce při 40 °C.

Aby vaše ložnice prokoukla

Ale proč se věnovat jen zdravotním aspektům spánku? Vždyť ložnice je i místem, ve kterém bychom se měli cítit opravdu dobře.  A pomoci nám v tom mohou i maličkosti. Třeba polštářek Miluji tě z e-shopu Proloznici.cz. Může se chlubit českou výrobou, vysokou kvalitou použitých materiálů a výjimečně sytými barvami. Což ostatně platí pro celou řadu těchto dekoračních předmětů. Pořiďte si do své domácnosti také jeden! Nebo ho použijte jako milý dárek pro své blízké, k mání jsou varianty pro milence, ale třeba i pro babičku a dědečka. Stačí si vybrat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *