Vybíráte bytový textil? Víme jak


Tato kategorie interiérových doplňků je opravdu rozsáhlá. Vejde se do ní všechno – od velkého přehozu na sedačku až po miniaturní záclonku na okno od toalety. A její funkce není jen okrasná – dokáže náš domov také udržovat v čistotě. Vždyť polštáře a jim podobné stačí pouze vyprat, zatímco pohovku by bylo nutné ručně vyčistit.

A v neposlední řadě si prostřednictvím dekoračních látek můžete do svého bydlení přinést i žádoucí atmosféru a náladu. Pokud je tedy nakoupíte správně

S čím by měl ladit ubrus?

Vítáte často hosty? Pak vám určitě ubrusy zabírají neopominutelnou část vybavení domácnosti. Pokud však máte pocit, že to stejně tak nějak není ono, možná jste si jen dostatečně nepromysleli, co je při jejich pořizování třeba. Ve hře totiž není jen ten správný tvar.

  • Ubrus by se neměl „bít“ s výmalbou s místnosti,
  • musí ladit s dalšími doplňky (soškami, závěsy, kobercem apod.).

A stejná pravidla platí i pro prostírání. Světlé sice obvykle vypadá dobře, ale je na něm vidět každá skvrna. Vyplatí se proto trochu si pohrát s barevným laděním a vzory.

Inspirace na bydlení:  Bavlněný satén jako symbol luxusu v ložnici

Podívejte se, jak na záclony

Pokud je máte, bývají nepřehlédnutelné. Do místnosti vnesou jistou éteričnost i pocit luxusu. Bytové trendy dnes přejí zejména dlouhým záclonám (neměly by však překrývat topení) s bohatým řasením. Dbejte, aby zakoupená délka záclony alespoň dvakrát přesahovala délku vaší garnýže. Jedině tak vyvoláte zamýšlený dojem bohatosti a elegance.

V ložnici se zaměřte na materiál

Chcete se cítit pohodlně? Pak by vaše povlečení a prostěradla měla obsahovat značný podíl bavlny, a to třeba i v podobě saténu, damašku, flanelu nebo krepu. A hodit se může samozřejmě také mikrovlákno. Dobrým ukazatelem kvality je i gramáž – čím vyšší, tím lepší. Kromě výběru té správné velikosti dbejte i na barevné sladění s ostatním vybavením ložnice.

Hledáte inspiraci? Zajděte si pro ni ke specialistům Třeba do e-shopu Dante.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *