Agates Cornelian Stones Jewelry  - Briam-Cute / Pixabay

Objevte kouzlo drahých kamenů – jak vám mohou pomoci ve vašem osobním životě?

Drahé kameny a minerály hrály velkou roli již v životě našich předků, kteří je využívali nejen k přilákání dobrých duchů, ale i léčbě duševních a fyzických nemocí. I v současnosti věří velká část lidí v sílu kamenů, které jim mohou pomoci v jejich osobním životě.

Drahé kameny mají mnoho podob

Od špatné nálady, ale i nemoci nám mohou pomoci i drahé kameny. To věděli už naši předkové, kteří na ně nedali dopustit a své talismany nosili všude s sebou. Této tradice se drží někteří i lidé v současnosti, kteří se tímto způsobem snaží k sobě přilákat pozitivní energii či vylepšit své zdraví.

Každý kámen má však jiné vlastnosti, které vám může nabídnout:

  • ametyst – používá se k očistě těla a duše,
  • achát – slouží jako ochrana před negativními silami,
  • chalcedon – léčí a předchází duševním onemocněním,
  • křišťál – pomáhá nositeli dosáhnout pohody a klidu,
  • kyanit – vhodný je zejména jako ochrana před negativní energií,
  • rubelit – využívá se hojně k léčbě neplodnosti,
  • turmalín – představuje úspěch, bohatství a cílevědomost.

Výběr kamenu nezanedbejte

Drahé kameny a minerály fungují pouze na osobní rovině, což znamená, že k nim jejich nositel musí mít nejprve nějaký vztah a až poté z kamene může začít čerpat potřebnou energii. Právě proto je důležitý jeho správný výběr, díky čemuž si můžete být jisti, že z kamenu získáte opravdové maximum. Vhodné je kámen vybírat osobně, kdy si ho můžete pořádně prohlédnout a cítit i jeho energii.

Inspirace na bydlení:  Chcete vypadat a cítit se lépe? Přečtěte si toto

Dbát byste měli zejména na svoji intuici, která vám sama napoví, který kámen je pro vás ten správný. Koupit ho však můžete i v e-shopu, kde jsou jednotlivé kameny nafocené tak, abyste si mohli sami udělat obrázek o jeho auře a energii. V každém případě se při jeho koupi pokuste otevřít mysl na plno a vnímejte sebemenší náznaky, které vám prozradí, který kámen vybrat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *