Tělová kosmetika jako dárek pro ženu ke každé příležitosti

Zimní počasí namáhá pokožku celého těla, která si v tomto období zaslouží zvláštní péči. Pleti škodí nejenom samotný pobyt na mrazu, ale také častý přechod ze zimy do přetopených domů, bytů, obchodů či kanceláří. Nejvíce je působení výkyvů teplot vystavena pokožka obličeje a rukou. V zimě je důležitá dostatečná výživa a hydratace pokožky.

Tělová kosmetika je proto dobrým tipem na dárek. Správně zvolený krém či pleťové mléko potěší nejenom maminky, babičky, tety a jiné ženy v rodině, ale i muže. Během zimních měsíců volte spíše mastnější a výživnější krémy.

Hair Care Cream Protection Paint
Tělová kosmetika jako dárek pro ženu ke každé příležitosti

Při výběru kosmetiky platí jasná pravidla

Při výběru vhodného dárku z oblasti pleťové kosmetiky se řiďte jednoduchým pravidlem a vybírejte krémy a jinou kosmetiku s ohledem na typ pleti obdarovaného. Jinou péči potřebuje pokožka extrémně suchá, jinou pokožka mastná. To se odráží na složení pleťových krémů. Zjistit pro jaký typ pleti je kosmetika vhodná je jednoduché. Bývá to čitelně označeno na krabičkách, tubách či kelímcích.

Pokud si nejste jistí, jakou pleť obdarované osoba má a zeptat se by ji připravilo o to pravé překvapení z dárku, můžete zvolit některý z výrobků určených pro všechny typy pleti.

Další možností je nenápadně se podívat jakou osoba, pro kterou bude dárek určený, používá značku kosmetiky a zvolit některý produkt ze stejné řady. Snižujete tím riziko, že se s volbou dárku šlápnete vedle.

Inspirace na bydlení:  Vyberte si tu správnou pracovní obuv – budete se v ní cítit opravdu dobře

Péče po koupání je velmi důležitá

Vhodným tipem na dárek je tělová kosmetika určená pro pravidelnou péči o pleť po koupání, krémy proti předčasnému stárnutí pleti, zvyšující elasticitu pleti a zabraňující vznikům strií a celulitidy. Výsledek se zvyšuje aplikací v podobě jemné masáže. U většiny tělových krémů a mlék se doporučuje pravidelné používání ráno a večer.

Udělejte si z aplikace krému či tělového mléka a másla příjemný každodenní rituál, který vám pomůže mít jemnou a na dotek příjemnou pokožku celého těla v pozdějším věku.

Pozor na pokožku při problémech s alergií

Speciální péči potřebuje citlivá pokožka či pokožka se sklonem k alergickým reakcím, jejichž projevem bývá její zarudnutí, pupínky či jiné podráždění. Pro své blízké, kteří mají tento typ pokožky, byste měli volit tělové krémy a kosmetiku obecně na přírodní bázi, pokud možno bez parfemace a syntetických barviv či konzervantů a jiných alergenních přísad, které by mohly vyvolat nežádoucí reakci.

Přírodní produkty pokožka dobře snáší, přesto je lepší krém nejprve vyzkoušet na malém kousku předloktí.

Cream Lotion Hands Sunscreen Spa
Pozor na pokožku při problémech s alergií

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *