Originální nábytek na celý život v obchodech neseženete

Dřevo používáme jako osvědčený stavební materiál už odpradávna. Ovšem uplatňuje se i v celé řadě dalších oborů. Je velmi snadno dostupné, snadno se opracovává, a jako bonus nás propojuje s přírodou, k níž bychom měli mít všichni a za všech okolností co nejblíže. Jde totiž o jeden z aspektů důležitých pro naše duševní zdraví.

Ovšem dřevo, používané v komerční produkci, bývá často degradováno jen na úroveň pouhého materiálu. Identicky vypadající nábytek z masivu nebere v potaz specifika konkrétních fošen, ani nedokáže zohlednit zajímavý vzhled či strukturu toho či onoho kusu. A přitom právě tohle je onou přidanou hodnotou, jež z obyčejného domácího vybavení udělá model, jenž nám bude sloužit dlouho a kvalitně – a to třeba až do příští generace.

Výhody poctivého dřeva jsou nemalé

Určitě si z dětství vzpomínáte na to, jak nádherně voní čerstvě nasekané dřevo do krbu. A přesně takovou vůni může mít i váš nábytek. Masiv je totiž pevný sám o sobě. Nepotřebuje žádná lepidla, ani jiné spojovací materiály. Vystačí si s čistě mechanickými díly. Mimochodem – to je důvod, proč se poctivá dřevěná postel nikdy nemůže rozvrzat a rozklížit. V případě potřeby totiž vždy stačí dotáhnout jeden nebo dva šroubky.

Inspirace na bydlení:  Nábytek z masivu? Ten vás přežije

Unikátní vzhled respektuje výhody každého kusu dřeva

U běžné nábytkové produkce se dřevěné desky s jakýmikoliv nedokonalostmi zcela běžně vyřazují. Ovšem tvorba nábytku na míru z nich umí udělat přednost. Koneckonců – právě suk či prasklina nebo další nepravidelnosti jsou tím, co dokáže nejlépe pohovořit o konkrétním příběhu použitého stromu.

A nemyslete si, že by kvůli tomu měly postele z masivu nebo kupříkladu skříně horší pevnost. Tam, kde své práci opravdu rozumí, totiž přesně vědí, kdy je taková změna jen kosmetická, a kdy se může podílet na zhoršené kvalitě. A takové kusy do oběhu samozřejmě nepustí. Můžete si to věřit jednoduše na stránkách stolarstvi-ivanek.cz, kde si vyberete originální nábytek na celý život.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.