Bavlněný satén jako symbol luxusu v ložnici

Kvalitu našeho spánku ovlivňuje mnoho faktorů – hygiena postelí a ložního prádla však patří k těm nejdůležitějším. Poradíme vám, jak si s ní poradit bez velké námahy a na jedničku.

Když se řekne bavlna, vybaví se nám především pohodlí. Ovšem bavlněný satén k tomuto benefitu ochotně přidává i pořádnou porci atraktivního vzhledu. Dokáže zaujmout a přizpůsobí se vašim aktuálním přáním a potřebám.

Satén není polyester

Nechtěli byste do ložnice luxusní povlečení ze saténu ani za nic, protože klouže, permanentně studí a nedá se prát na vysokou teplotu? Pak jste se nejspíš setkali s levnými výrobky z polyesteru. 100 % česaná bavlna, níž se vyrábí ten pravý satén, tyto vlastnosti rozhodně nemá.

Chladí, jen když to potřebujete – tedy v létě. V zimě naopak dokáže zahřát. Vyprat ji můžete i na 60 °C a i když je hladší než jiné druhy povlečení, rozhodně vás při prudším pohybu hned neshodí na zem.

Sázka na kvalitu se vyplatí

A jaké další výhody má saténové povlečení? Rozhodně se nemačká tolik jako jeho levná umělá napodobenina. Žehličku sice potřebovat budete, ale poté vydrží v perfektním stavu až do dalšího praní. A nemusíte se bát ani pořízení nejrůznějších tištěných vzorů. Bavlna je potisku velmi nakloněna. Udržuje si stálost a použití kvalitních reaktivních barev zaručí i to, že se v žádném případě nevpijí do okolí. Výběr motivů a dezénů je tedy neomezen.

Inspirace na bydlení:  Dopřejte si kvalitní povlečení s pěknými designy

Povlečení pro ty, kteří se v ložnici potí

Bojujete během spánku s vysokou teplotou, příliš hřející přikrývkou apod.? Ne vždy je volba okolností zcela na vás, protože partner či partnerka mohou být co do spánkových potřeb vaším přesným opakem. Kvalitní bavlněné povlečení se však vyznačuje skvělou absorpcí. Už nikdy se tak neprobudíte pod propocenou peřinou či s mokrým prostěradlem.

A když nakupujete tam, kde to s kvalitou myslí opravdu vážně, zjistíte, že se cena ani příliš neliší od módního polyesteru a jemu podobných. Nevěříte? Ověřte si to třeba ve-shopu Povleceni-acko.cz.

Bavlněný satén jako symbol luxusu v ložnici

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *