Hlavní předností anhydritové podlahy je rychlá pokládka

Děsíte se jen pomalu postupujících prací na domě a počítáte s tím, že jen vylití podlah a následný úklid vám zabere několik dní? Pokud stále lpíte na těch starých betonových, pak to bude pravda. Ovšem sázka na anhydrit vám přinese docela jiné možnosti.

Jedním z nejdůležitějších rozdílů mezi betonem a anhydritem je nivelace. Zatímco beton musíte pracně vyrovnávat, anhydrit se rozlije do dokonale hladké plochy zcela sám. Podlahy v celém domě je možné díky tomu položit už za jediný den.

Jak velkou plochu dokáže anhydrit pokrýt?

Mluvíme-li o rychlé pokládce bez dilatačních spár, pak může jít až o 300 m2. Oceníte i prakticky nulovou tepelnou roztažnost, pojící se ovšem s velmi dobrou tepelnou vodivostí. Anhydritová podlaha se tak stává ideálním základem pro moderní a oblíbené podlahové topení.

Nabídne i vysokou pevnost v tlaku a ohybu a rychlé tuhnutí. Pochozí je tak už leckdy i po 24-48 hodinách. Na vyšší míru zatížení si však obvykle musíme pár dní počkat. Při pokládce této podlahy nevzniká prach ani další nečistoty.

Anhydrit je třeba vždy pečlivě zbrousit

Pestrá paleta výhod je ovšem vykoupena i několika nedokonalostmi. Tou první a nejdůležitější je vznik poměrně drsného šlemu během zasychání. Ten by mohl jemnější krytiny (jako lino, lamino, marmoleum či vinyl) poničit, takž se nevyhnete nutnému zbroušení. Použít na něj lze škrabku na podlahy (3-5 dní po vylití) nebo brusku na parkety (až po úplném vyschnutí, obvykle za 1-2 měsíce).

Bohužel není možné použít anhydrit samostatně bez podlahové krytiny. V jejím výběru však nejste nijak omezeni. Možné je vše – od zmíněných tenkovrstvých materiálů až po dřevěné parkety a dlaždice.

Kam se anhydritová podlaha hodí?

V zásadě lze říct, že mimo exteriér a prostory se zvýšenou vlhkostí (např. koupelna) úplně kamkoliv. Zajímá vás víc? Prohlédněte si detaily u specialistů na stránkách Udrzbapodlahpraha.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *