Broke Poor Empty Pockets Money  - Tumisu / Pixabay

Jak vyhlásit osobní bankrot?

Dluhy, které přerůstají přes hlavu, jsou velkým problémem mnoha lidí. Bohužel řada z nich stále ještě neví, že se jich lze poměrně elegantně zbavit, a to vyhlášením osobního bankrotu. Ze zkušenosti je to navíc ta nejefektivnější volba, která dnes existuje. Pojďme se tedy podívat na to, jak vyhlásit osobní bankrot co nejpohodlněji a nejrychleji.

Základem je správně vyplněná žádost

Tím prvním, co je třeba, je důkladné vyplnění samotné žádosti. Tu lze stáhnout například na internetu a následně je možné ji vyplnit. Zde je nezbytné postupovat skutečně důkladně a nezapomenout na žádnou součást. Mezi ty nejdůležitější, které zde jsou, patří určitě:

  • identifikace uživatele,
  • identifikace dluhů,
  • popis důvodů, jak dluhy vznikly,
  • informace o příjmech minulých a očekávaných,
  • soupis majetku,
  • návrh splátkového kalendáře.

To vše je následně třeba doručit na příslušný soud spadající do oblasti, ve které bydlíte. Jakmile je žádost doručena, kompetentní osoba se k ní vyjádří a posoudí ji. A to buď kladně, nebo si vyžádá různá doplnění, či žádost zamítne zcela.

Inspirace na bydlení:  Poradíme vám, jak poznat výhodnou hypotéku

Samozřejmostí je i možnost nechat si s vyplněním žádosti poradit. A to buď v bezplatných poradnách, u specializovaných firem, nebo třeba u advokátů, kteří se právě konkrétním oddlužením také zabývají a tak nabídnou i tuto možnost. Stejně tak jako variantu, kdy celou žádost vyplní a samozřejmě odevzdají za vás.

Jak se při bankrotu chovat?

Pokud je osobní bankrot vyhlášen, je samozřejmě třeba plnit všechny závazky, které soud navrhl. A to jak ve formě pravidelných splátek zasílaných na účty soudu, tak třeba i v povinnosti odprodeje majetku, ze kterého bude také část dluhů hrazena. To vše v celém pětiletém období, po které oddlužení neboli osobní bankrot bude trvat. Následně už jste osobou s čistým štítem, a to i pokud jste nesplatili všechny dluhy. Zbytek totiž může být odpuštěn.

Dispute Man Woman Children  - geralt / Pixabay
Jak vyhlásit osobní bankrot?

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *