Lackierer Car Painters Paint Spray

Přípravy povrchů nejrůznějších výrobků

Technologicky vyspělé stroje se stále více využívají k přípravě povrchu nejrůznějších předmětů. V rámci komplexních dodávek a služeb se nejprve stanoví technologie povrchové úpravy, udělá se projekt, dodávka, montáž a vše se uvede do provozu s tím, že se zaškolí obsluha. Pochopitelně počítejte i se záručním a pozáručním servisem.

Vhodné zařízení pro úpravy povrchů

Postup pro připravení povrchu předmětů se odvíjí podle vstupního materiálu, například půjde o hliník, ocel či pozinkovanou ocel. Ovšem jde i o požadavky pro následný technologický postup. Někdy se odmašťuje, jindy se moří, pasivuje povrch nebo chemicky modifikuje.

Mezi zařízení pro povrchové úpravy se zahrnují například ponorové stoly, vanové linky, komorové postřikové stroje a průběžné postřikové stroje s různými druhy dopravy. Provádějí se membránové separace, dodávají se mikrofiltrační, ultrafiltrační a reverzně osmotické jednotky, které mají za úkol upravovat vodu k technologickým účelům. Dále slouží k recyklování technologických kapalin a odpadních vod, také k samotnému čištění odpadních vod.

Keramické nebo polymerní membrány se používají pro mikro a ultrafiltrační jednotky. Konkrétně se využívají na čištění zaolejovaných odpadních vod. Jiné připravují demineralizovanou vodu.

Lakovny pro nátěrové hmoty

Lakovny fungují v několika variantách a dělí se podle nátěrových hmot na ty, které využívají práškové barvy, na kapalné s využitím rozpouštědlových či vodou ředitelných nátěrových hmot, na elektroforetické, kde jde o využívání anaforetických nebo kataforetických nátěrových hmot.

Lakovací kabiny se rovněž rozdělují podle způsobu nanášení na ponorové, s ručním, automatickým či robotickým nanášením nátěrů. Linky se provozují jako ruční pracoviště, mechanizované, taktované nebo kontinuální. Vhodnou lakovnu zvolíte podle kapacity, velikosti lakovaných předmětů a prostoru, kterým disponujete.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *