Roof Sky Architecture Building

Stylové nerezové komíny se pyšní mnoha výhodami


Komíny z nerezu stále více zdobí moderní i starší domy. Ano, mohou sloužit jako pěkná dekorace, ale hlavně musí plně zvládat svou hlavní funkci. Hodí se na mnoho staveb, protože jsou flexibilní, lehké a snadno se montují.

Výběr dobrého komínu

Široká nabídka komínů může komukoliv zamotat hlavu. K hlavním trendům však rozhodně patří nerezové komíny, protože se pyšní mnoha výhodami. Především nepotřebují žádný betonový základ a jejich realizace probíhá velice svižně. Ukotvíte je na fasádu z kteréhokoliv podlaží. Dopřejte si je v nějakém pěkném barevném odstínu, určitě vaše střecha dost vynikne v širokém okolí.

Pokud bude odpovídat materiál vnitřní strany komínu požadavkům, lze ho použít pro pece, turbo a kondenzační kotle, pro krby či krbová kamna. Dále se dají kdykoliv demontovat a připevnit na jinou stavbu. Hladké stěny vnitřní nerezové vložky způsobují menší usazování dehtu a sazí na stěnách. Používají se především na bytové a rodinné domy, na dřevostavby, nízkoenergetické a pasivní domy, do podkroví.

Revize komínů a kontroly

Nezapomínejte na pravidelné revize komínů a jejich kontroly. Provádí se revize komínů a spalinových cest u průmyslových, ale rovněž u bytových objektů. Zajišťují se i periodické revize a kontroly kouřovodů podle platných norem a na základě zákonu 320/2015 a vyhlášky 34/2016 Sb. Výsledná zpráva bude obsahovat upozornění na závady a možnosti k vylepšení provozu spotřebičů.

Pokud uvažujete o rekonstrukci a sanaci průmyslových komínů, odborníci se rádi ujmou činností, jakými jsou tryskání komínů, rekonstrukce ochozů, stupadel, hlav, hromosvodů. Provádí se vyvložkování, natírání nápisů a leteckého značení. Ať už přemýšlíte o tom, jak realizovat ocelové kouřovody nebo komínové systémy, můžete využít návrhy technického řešení, kde se stanoví umístění, průměry, délky, výšky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *