Trend v bydlení – záclony a atraktivní dekorace pro velká okna

Klasické, staromódní záclony se skládají z poloprůhledných záclon a neprůhledných závěsů, které se dají zatáhnout. Současné trendy směřují k jednodílným posouvajícím se záclonám. Hladké pruhy látky mají puristický vzhled, a to i když jsou barevně potištěny. Pomocí několika souběžných kolejnic  a různých látek se dá dosáhnout zajímavých efektů, např. kombinací průhledných a poloprůhledných látek nebo jednobarevných a barevných  látek se vzory.

Také způsob, kterým jsou záclony posouvány, může umožnit buď volný výhled, nebo výhledu zcela bránit. Upevnění je jednoduché, jednotlivé pruhy se uchycují pomocí suchých zipů a je snadné je vyměnit či vyčistit.

ložnice, postel, místnost
Free-Photos (CC0), Pixabay

Velmi stylové jsou také plisové závěsy

Ty jsou umístěny na levé a pravé straně okenního rámu a je možno jimi pohybovat ve svislém směru nahoru a dolů.  Podle potřeby mohou být zataženy nebo odtaženy, tímto způsobem lze regulovat ochranu před sluncem nebo viditelností dovnitř. Tyto závěsy jsou nabízeny v mnoha barevných variantách a je možno je libovolně kombinovat s postranními závěsy.

Atraktivní dekorace pro velká okna

Kompromisním řešením je kombinace z průhledné záclony a neprůhledného závěsu. Tato kombinace je optimální pro ty, kteří nechtějí investovat do dvoudílných záclonových systémů nebo potřebují chránit soukromí před pohledy zvenku.

Inspirace  Špičkové bezpečnostní služby od profesionálů

Kombinovány jsou např. průhledné plochy s hustě tkanými látkami. Zvláště ve starých bytech působí tyto až na podlahu sahající látky ve své jednoduchosti velmi atraktivně. Nechají se velmi snadno upevnit na záclonové tyče a je možno je páskem stáhnout a regulovat tak množství světla dopadajícího dovnitř.

Pozor na dlouhé závěsy: zvyšují náklady na vytápění!

Dlouhé až na podlahu sahající závěsy často zakrývají topení a zvyšují tak náklady na topení. Pokud je topení umístěno pod oknem, jsou nejvhodnějším řešením krátké záclony, které je možno doplnit o rolety nebo flísové závěsy.

hotel, ložnice, okno
StockSnap (CC0), Pixabay

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *